Honours

League Success

Two Counties Division Three Champions: 2005
Two Counties Division Three Promotion : 2005 (champions) | 2008 (finished 5th)
Suffolk Premier League Champions: 2000
Suffolk Intermediate League Champions: 1999
Suffolk Cricket League Division One Champions: 1986 | 1988 | 1991 | 1992 | 1998
Adams Harrison Midweek League Division Two Champions: 2001 | 2009
Adams Harrison Midweek League Division Three Champions: 1999
Adams Harrison Midweek League Division Three B Champions: 2013
Hunt County Bats Suffolk Cricket League Two Promotion: 2014 (finished 4th)

Cup Success

Clarkson cup Winners: Year Unknown
Orby Wood cup Winners: Year Unknown
Rowntree Cup Winners (plate cup for the Orby Wood cup): 1977 | 1982
Rowntree Cup Runners Up: 1979 | 1984
Drakard Cup Winners: 1969 | 1975
Drakard Cup Runners Up: 1974
Wickhambrook Cup Winners: 1978 (and in the early 1960s)
Wickhambrook Cup Runners Up: 1980
Adams Harrison Midweek Cup Winners: 2006
Adams Harrison Midweek Cup Runners Up: 2004

Individual Honours

2016

First Team Batsman: Stuart Hill
First Team Bowler: Jason Boor
First Team Fielder: Tim Huffer

Second Team Batsman: Danny Boreham
Second Team Bowler: Bill Hill
Second Team Fielder: Callum Jones

Sunday Team Batsman: Joe McGann
Sunday Team Bowler: Ricky Meekings
Sunday Team Fielder: Henry Whiley

2015

First Team Batsman: Stuart Fisher
First Team Bowler: Isaac Reed
First Team Fielder: Paul Webb and James Firth

Second Team Batsman: Sam Hawley
Second Team Bowler: Rob Webb
Second Team Fielder: Rob Jackson

Sunday Team Batsman: Stu Hill
Sunday Team Bowler: Joel Walters-Smith
Sunday Team Fielder: Dave Meekings

2014

First Team Batsman: Stuart Fisher
First Team Bowler: Isaac Reed
First Team Fielder: Ben Jeffrey

Second Team Batsman: Bill Hill
Second Team Bowler: Rob Webb
Second Team Fielder: Phil Mingay

Sunday Team Batsman: Peter Webb
Sunday Team Bowler: Ricky Meekings
Sunday Team Fielder: James Laflin

2013

First Team Batsman: Stuart Fisher
First Team Bowler: Dean Sykes
First Team Fielder: Jack Brame

Second Team Batsman: Bill Hill
Second Team Bowler: Rob Webb
Second Team Fielder: Rob Jackson

Sunday Team Batsman: Tom Fenner
Sunday Team Bowler: Bill Hill
Sunday Team Fielder: Dave Meekings

2012

First Team Batsman: Elliot Smith
First Team Bowler: Dean Sykes
First Team Fielder: Ben Jeffries

Second Team Batsman: Rob Webb
Second Team Bowler: Rob Jackson
Second Team Fielder: Phil Mingay

Sunday Team Batsman: Tom Fenner
Sunday Team Bowler: Rick Meekings
Sunday Team Fielder: James Laflin

2011

First Team Batsman: Stuart Fisher
First Team Bowler: Dean Sykes
First Team Fielder: Simon Byford

Second Team Batsman: James Jones
Second Team Bowler: Phil Mingay
Second Team Fielder: Mark Bennet

Sunday Team Batsman: Rob Webb
Sunday Team Bowler: Phil Dean
Sunday Team Fielder: 

Tony Spurling Youth Player: 

2010

First Team Batsman: Joe Reed
First Team Bowler: Isaac Reed
First Team Fielder: Stuart Fisher

Second Team Batsman: James Jones
Second Team Bowler: Philip Mingay
Second Team Fielder: Steve Fenner

Sunday Team Batsman: Tom Fenner 
Sunday Team Bowler: Isaac Reed 
Sunday Team Fielder: Elliot Smith

Tony Spurling Youth Player: Jack Kimber

Brockley Cricket Club Captains

First Team

[gdoc key=”https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xY4wb1M8UWNBa8MS9iUmkbeqljOCWJyeFOr84Iq3peA/edit” gid=”0″ class=”no-datatables”]

Second Team

[gdoc key=”https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xY4wb1M8UWNBa8MS9iUmkbeqljOCWJyeFOr84Iq3peA/edit” gid=”1″ class=”no-datatables”]

Sunday Team

[gdoc key=”https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xY4wb1M8UWNBa8MS9iUmkbeqljOCWJyeFOr84Iq3peA/edit” gid=”2″ class=”no-datatables”]

2nd XI

[gdoc key=”https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xY4wb1M8UWNBa8MS9iUmkbeqljOCWJyeFOr84Iq3peA/edit” gid=”3″ class=”no-datatables”]

3rd XI

[gdoc key=”https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xY4wb1M8UWNBa8MS9iUmkbeqljOCWJyeFOr84Iq3peA/edit” gid=”4″ class=”no-datatables”]

If you can fill in any gaps or notice any inaccuracies please contact us